Botoks, mezoterapia i EMAFCE – poznaj najchętniej wybierane zabiegi na twarz!

Wraz z postępem medycyny estetycznej, możliwe jest korzystanie z zabiegów umożliwiających powstrzymywanie procesów starzenia się skóry. Mimo że wiele osób wciąż korzysta z domowych sposobów, to coraz więcej z nas decyduje się na zaufanie specjalistom. Jakie są najpopularniejsze i najskuteczniejsze zabiegi? Na czym polega zabieg EMFACE i czy przeprowadzany jest w Polsce? Czytaj dalej, by poznać odpowiedź i dowidzieć się więcej na ich temat!

Fakty i mity na temat botoksu

O botoksie wspomina się najczęściej w rozmowach na temat skutecznej redukcji zmarszczek mimicznych, a także ogólnego wygładzania skóry twarzy i łagodzenia jej rysów. Do zabiegu tego wykorzystywana jest toksyna botulionowa, którą wstrzykuje się do określonych mięśni twarzy, co umożliwia złagodzenie widocznych oznak starzenia.

Wbrew plotkom, botoks nie tworzy efektu maski i nie jest niebezpieczny – mogą go stosować osoby w każdym wieku. Botoks nie jest też wypełniaczem, lecz zabiegiem, który powoduje wygładzenie twarzy. Należy jednak pamiętać o tym, że jest to zabieg inwazyjny (przy wykorzystaniu igieł), który może wymagać krótkiej rekonwalescenji oraz o tym, że należy go powtarzać dla zachowania jego efektów, które zazwyczaj utrzymują się do kilku miesięcy.

EMFACE – rewolucyjny zabieg bezinwazyjny

Już jakiś czas temu głośno zrobiło się o nowym zabiegu odmładzającym EMFACE. W 2023 roku został po raz pierwszy przedstawiony na konferencji w Polsce, a już wkrótce po tym, w sprzęt ten wyposażyła się pierwsza polska klinika – znajdująca się w Łodzi klinika Tazbir https://klinikatazbir.pl. Dziś oferuje ona zarówno jednorazowe, jak i seryjne zabiegi EMFACE poprzedzone konsultacją kwalifikacyjną obejmującą mapowanie ultrasonograficzne twarzy. Z zabiegu może skorzystać właściwie każdy, kto pomyślnie przejdzie konsultacje – zarówno kobiety jak i mężczyźni, także w młodszym wieku, dla których EMFACE może być zabiegiem o działaniu profilaktycznym.

Na czym polega zabieg? EMFACE skupia się na kompleksowym działaniu, polegającym na pobudzeniu wszystkich warstw skóry, a także mięśni i więzadeł. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu technologii zsynchronizowanej radiofrekwencji i energii HIFES. Fala radiowa podgrzewa tkanki, co skutkuje pobudzeniem fibroblastów odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastanu. Zabieg jest bezinwazyjny – do jego przeprowadzania nie używa się igieł. Dzięki temu jest bezbolesny, a dla niektórych może się okazać wręcz relaksujący. Co więcej, trwa jedynie 20 minut i nie wymaga rekonwalescencji.

emface-klinika-tazbir (3).jpeg

Wszystko na temat mezoterapii!

Jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej pozostaje też mezoterapia igłowa. Zabieg ten wykorzystuje małe igły do nakłuwania skóry, wstrzykując specjalny koktajl składający się z najróżniejszych składników – w tym tych nawilżających i regenerujących – aby w ten sposób stymulować procesy regeneracyjne skóry twarzy.

Mezoterapia polecana jest zarówno osobom, które pragną pozbyć się oznak starzenia, jak i tym zmagającym się z rozstępami i bliznami. Pierwsze efekty mezoterapii widoczne są już po kilku godzinach od jej wykonania!


Artykuł sponsorowany

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *